11 відгуків
АЛЬЯНС-АГРО
+380 показати номер
+380 показати номер
  • АЛЬЯНС-АГРО
  • Статті
  • У центральних регіонах України спостерігалося надмірне зволоження зернових

У центральних регіонах України спостерігалося надмірне зволоження зернових

У центральних регіонах України спостерігалося надмірне зволоження зернових

Згідно агрометеорологическому огляду Укргідрометеоцентр, у третій декаді вересня в деяких районах центральних областей, де випало дві декадні норми опадів, спостерігалося перезволоження грунту, надмірне зволоження рослинної маси пізніх культур, зерна кукурудзи та насіння соняшнику, що стримувало прибирання.

Про це повідомляє «АПК-Інформ».

«В цілому опади сприяли поповненню вологозапасів у ґрунті, створюючи сприятливі умови для сівби та початку вегетації озимих культур. На більшості посівних площ спостерігалось достатнє і оптимальне зволоження орного шару грунту. Незадовільний зволоження грунту відзначалося лише на невеликих площах південних і східних областей», — відзначають аналітики.

Також в Україні тривав сівбу озимих культур. На раніше засіяних площах зазначалося проростання зерна і освіта сходів, а на деяких площах центральних областей спостерігалося утворення третього листка озимої пшениці. Стан зійшли рослин переважно хороший, однак зниження температурного фону і перші заморозки дещо уповільнили розвиток озимих культур.

Нагадаємо, що по станом на 2 жовтня 2018 р. зерновые і зернобобові культури обмолочено на площі 11,2 млн га, або 76% до прогнозу.